نیکوفایل
Icon NicoFile

قوانین فروش

۱-فروشنده که از آن خرید را انجام می دهیم بشناسیم

قبل از خرید، آدرس و شماره تلفن فروشنده اینترنتی را بررسی کنید و در مورد صحت آدرس و شماره تلفن اطمینان حاصل نمایید.بدین طریق اگر بعدآ به مشکلی برخوردکنید، این آدرس و شماره تماس به شما کمک کرده و می توانید به آن مراجعه کنید.

۲-مشخصات کالای که قصد خرید آن را دارید، بشناسید

شرایط و ویژگی های کالای مورد نظر را که فروشنده در سایت قرار داده است را به دقت مطالعه کنید حتی اگر این کار کسل کننده است.

شرایط و ویژگی های قرار گرفته در سایت را به دقت مطالعه کنید. آیا در صورت راضی نبودن از محصول خریداری شده امکان برگرداندن و دریافت هزینه است؟ تمام اطلاعات که مربوط به این معامله است که شامل تمامی نامه های الکترونیک ارسالی به فروشنده و دریافتی از فروشنده است را ثبت و ذخیره کنید.

از مراکزی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید، کارتهای هدیه تهیه کنید. زیرا امکان دارد، این فروشگاه ها که به صورت حراجی کار می کنند کارتها تقلبی را به فروش برسانند.

۳-اطلاعات شخصی خود را حفاظت کنید

اطلاعات کارت اعتباری خود را برای خرید محصولات، یک شغل و یا اجاره یک محل در اختیار شخصی که نمیشناسید، قرار ندهید.

از طریق پست الکترونیک اطلاعات کارت اعتباری خود را ارسال نکنید.ایمیل روش مطمئنی برا ارسال اطلاعات شخصی از قبیل شماره حساب بانکی و کارت اعتباری نیست.

لینک های که در نامه های الکترونیک موجود است معتبر نیستند بر روی آنها کلیک نکنید.شرکت های قانونی اطلاعات مالی شما از طریق نامه الکترونیک و یا پیام های پاپ آپ در خواست نمی کنند.

۴-اطلاعات دقیق کالای خریداری شده

شما با دانستن نام کالا و شماره مدل، می توانید ویژگی های این کالا را با کالا های مشابه مقایسه کنید. بعضی از بازرگان ها، نه همه آنها، امسال هزینه بایت خرید کالا پرداخت نمیکنند. هزینه ارسال کالا را هم باید در مجموع هزینه ها در نظر گرفت.

۵-آیا خرید خود را از طریق شبکه WiFi عمومی(شبکه ای که رمز ندارد) انجام می دهید؟

نقاط دسترسی WiFi عمومی قابل اعتماد نیستند. تا زمانی که از امنیت نقطه دسترسی اطمینان کافی ندارید، اطلاعات حساس خود مانند شماره حساب بانکی و کارت اعتباری را ارسال نکنید.

۶-هزینه ها را از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید

ارسال پول از طریق سیستم مخابراتی همانند ارسال وجه نقد، دارای ریسک است، اگر یکبار ارسال شود، دیگر ارسال شده است.شما نمیتوانید آن را برگردانید.

۷-حساب های مالی خود را روزانه بررسی کنید

به صورت مستمر و روزانه حساب های خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام برداشت های پول از حساب طبق نظر خودتان صورت گرفته است.

در صورت بروز مشکل راه حل عاقلانه، پیگیری و رفع مشکل است. اگر با گفتگو با مسئولان فروشگاه اینترنتی مورد نظر به نتیجه نرسیدید می توان با شکایت و پیگیری از طریق مراجع قانونی به نتیجه رسید. که در این رابطه دو راه پیشنهاد می شود: